BALTIC COUNCIL - Hetkel aktuaalne

Sisse astuda parimatesse maailma ülikoolidesse Keskharidus Inglismaal 23. märtsil, messil Tallinnas

Kõige populaarsemaks hariduse saamise riigiks võib nimetada Suurbritanniat. Viimaste aastate jooksul palju eesti õpilasi astus maailma tippülikoolidesse.

Need on Cambridge, Oxford, UCL, London School of Economics, Harvard, University of Toronto, Imperial College London, Bristol, Bath, Warwick, Durham jt ülikoolid. Meie arvame, et on väga oluline sisse astuda enda jaoks parimasse ülikooli, sest just “alma mater`ist” tulevad kõik teadmiste alused.  
 
“Kas on võimalik sisse astuda Oxford või Harvard ülikooli?” – sellist küsimust tihti esitavad õpilased ja nende vanemad. On oluline aru saada, et pole midagi võimatut. Teadmistel pole piire. See on tore, et praegustel Eesti noortel on võimalus teha õpperiigi valikut. On oluline, et õpilased saaks orienteeruda haridusmaailmas ja teha kõike korralikult ja õigel ajal. Eestis on palju õpilasi, kes võivad sisse astuda tippülikoolidesse ning tulevikus töötada või tegeleda teadusega rahvusvahelisel tasemel. 
 
Kahjuks, sellised tippülikoolid nagu Cambridge, London School of Economics, Harvard ei tunnista eesti keskkooli lõputunnistust. Selleks on palju põhjusi. Kõige olulisem põhjus  on – haridusprogrammide erinevus. Asi on selles, et keskkooliprogrammi raames õpitakse Inglismaa koolis vaid 4 õppeainet.  Iga õppeaine jaoks on ettenähtud 6-8 tundi nädalas. Seepärast sisseastumine tippülikoolidesse käib A-Level`i või rahvusvahelise IB programmi (International Baccalaureate) kaudu. 
Keskkooli valik – on raske küsimus. Inglismaal on praegu palju koole, millel on sajanditepikkune ajalugu. Paljud ei tea, et traditsiooniliste segakoolide kõrval on olemas ka poiste- ja tüdrukutekoolid. Võib valida ka nn „independent“ või „tutorial“ kolledži, kus ei ole koolivormi ja suletud territooriumi. Õppimine sellistes kolledžites toimub väikestes klassides (6-8 inimest), kasutatakse individuaalset lähenemist igale õpilasele. Sisseastumisel peab arvestama sellega, et koolid valivad endale parimaid õpilasi. Sisseastumisnõudmised: akadeemilised tõendid + testid. Mõnikord võtab testide tegemine 5-6 tundi aega ning mitte keegi õpilastest ei öelnud veel, et see on kerge.    
 
Kümneid õpilasi Balti riikidest, kes on läbinud selle tee ning on astunud sisse tippülikoolidesse, ei kahetse valiku õigsuses. 
 
Kui te soovite teada saada, kuidas sisse astuda inglise keskkooli, milliseid teste peab tegema, kui suur on õppetasu, teil on unikaalne võimalus küsida seda infot kooli esindajatelt Tallinnas,”Days of International Education” messi ajal, mis toimub 23. märtsil, Radisson Blu Hotel Olympia konverentsikeskuses, aadressil Liivalaia 33. 
 
Tallinna messis osalevad järgmised koolid: Plymouth College, Concord College,  DLD College London, Cambridge Tutors College.
Messil võib kohtuda American International School Salzburg direktoriga. Selle kooli lõpetajad astuvad sisse parimatesse Ameerika ülikoolidesse. 
 
Otsus minna õppima välismaale – see on vastutustundlik samm, millele järgneb koolide, kolledžite, ülikoolide valik. Antud otsusse peab suhtuma väga tõsiselt.
 
Kohtumiseni messil!

„DAYS OF INTERNATIONAL EDUCATION” 22. märtsil, Tallinnas
Messi toimumiskoht: Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskus, Liivalaia 33 
Messi tööaeg: 11.00 – 18.00 
Sissepääs on vaba. 

Messi korraldaja: 
BALTIC COUNCIL FOR INTERNATIONAL EDUCATION; 
Tallinn, Narva mnt 7
t 6998300
Tagasi
Üles