College du Leman

Asukoht

Versoix

Rahvusvaheline kool-pansion College Du Leman asub väikses Versua linnas, 9 km Genfist.

Kool oli asutatud 1960. aastal Genfis ja selle läheduses elavate diplomaatide laste ja rahvusvahelise äritegevuse esindajate õpetamiseks. 
Selle aja jooksul on kool muutunud õpilaslinnaks, mille territoorium on 8 hektarit. Siin asuvad keskkooli hooned. Nende lähedal on  laboratooriumid, raamatukogu, raamatukauplus, ühiselamu, algkool, lasteaed, spordiväljakud, fitnesskeskus, tenniseväljakud, ujula.  
Õpilaste vanus – 3-19 aastat
Õpilaste üldarv – 1750
Õpetajate arv – 192 (6 doktorit, 48 magistrit)
Ühiselamu kohtade arv – 200
Vastavus õpetaja/õpilane – 1/10
 
Kool töötab kahe skeemi järgi:
Šveitsi-prantsuse skeem. Valmistab ette Swiss Federal Maturite või French Baccalaureat eksamiteks.
Inglise-ameerika skeem. Valmistab ette SAT, Achievement Tests and Advanced Placement Examinations (ameerika programm) või IB Diploma (briti programm) eksamiteks.
 
Majutus
Poisid ja tüdrukud elavad eraldi ühiselamutes 2-3-kohalistes tubades. Nendes ühiselamutes elab ka koolipersonaal, kes tegeleb elu korraldamisega. Nad on valmis ka aitama koduste ülesannete valmistamise ja vaba aja sisustamisega.
 
Klassivälised üritused
Igaüks võib leida endale hobi vaba aja sisustamiseks. Koolis pööratakse suurt tähelepanu  spordile. Peale kohustuslike kehalise kasvatuse tundide, võivad õpilased tegeleda ka jalgpalli, korvpalli, tennise, maahoki, võrkpalli, ragbi ja pesapalliga. Tavaliselt korraldatakse talvel ka suusasõite.  
Koolis on koor, orkester, teater, debattühing ja isegi Ühinenud Rahvaste Organisatsioon.

Maksumus õppeaastal 2019/2020:
92,500 CHF aastas
Registreerimistasu - 500 CHF
Ettemaks - 4,800 CHF
Security deposit - 6,000 CHF

Pakub teile huvi

Kõik koolid
Üles