BALTIC COUNCIL - Meist

Meist

2004. aastal asutatud Baltic Council for International Education (BCIE) on Baltimaade juhtiv välishariduse esindus nõustamiskeskustega Tallinnas, Riias, Vilniuses, Varssavis ja Budapestis.

BCIE põhilisteks tegevusteks on õpilaste nõustamine ja abistamine välisülikoolidesse kandideerimisel. Pakutavad õppeprogrammid hõlmavad laialdase spektriga välismaal saadava hariduse võimalusi, nagu näiteks erinevad keeltekoolid, keskkoolid, era-ja riiklikud koolid, kutseõppeasutused ja ülikoolid.

Kaks korda aastas (oktoobris ja märtsis) korraldab BCIE Ida-Euroopa suurimat haridusmessi “Days of International Education”, mis toimub nii kõigis kolmes Baltiriigis  (Kaunas, Vilnius, Riia ja Tallinn) kui ka Poolas (Varssavi, Lods, Krakov, Wroclaw) ja Tšehhis (Prahas).  BCIE haridusmess on tuntud tootemärgi sündmus, mis kaasab rohkem kui 20 000 välismaa haridusest huvitatud ainulaadset külastajat. Iga aasta detsembrikuus korraldatakse “Exclusive Secondary Focus Fair” messi, mis on suunatud rahvusvaheliste keskkoolide ja keskhariduse edendamisele.

Meie infokeskustes saadakse professionaalset nõustamist ja abi UK, Hollandi, Taani, Kanada, USA, Austraalia ja teiste riikide ülikoolidesse kandideerimisel. Me oleme ainuke Baltimaade esindus, mis tegeleb noorte suviste iganädalaste keelekursuste korraldamisega.

Kolme Balti riigi peale kasutatakse kõige rohkem meie pakutavaid rahvusvaheliste keelekursuste võimalusi ja era või riiklike koolidesse sisseastumise teenuseid. Meie töö peamiseks tunnuseks on usaldusväärsuslik  ja vastutuslik keskendumine õpilase individuaalsetele  vajadustele. Kõik meie juhid ja nõustajad on lõpetanud ülikooli ja/või  õppinud välismaaülikoolides. BCIE võtab osa kõikidest põhilistest välishariduse teemalistest seminaridest nagu näiteks ICEF, ALPHE; BBSW, IALC.

Igal aastal külastavad meie nõustajad koostöö partnereid, ja osalevad ülikoolide poolt korraldatud konverentsidel ja pereüritustel.

BCIE on Läti ainuke eksamikeskus, mis tegeleb rahvusvaheliste testide korrladamisega nagu IELTS, Cambridge English (Young Learner’s, KET, PET, FCE, CAE, CPE, BEC, ILEC, TKT), ACCA, Aptis, Open University ja University of London External Exams.  Samamoodi on BCIE UCAS’e infokeskus, mis pakub ülikooli kandideerimise teenuseid nii Leedus, Lätis kui ka Eestis. Lisaks sellele, haldab BCIE välismaa erakoolide ja kolledžite sisseastumise jaoks vajalikke teste (BUSSATS, UKiset) ning annab üksikasjalikku teavet eksamite, kuupäevade, tasu ning ettevalmistuskursuste kohta.  

Üles