DLD College

Asukoht

London (kesklinn).

Rahvusvaheline segakool nii poistele kui ka tüdrukutele.
Asutamisaasta – 1931.
Õpilaste vanus – 14-19.
Õpilaste koguarv – 420.
Keskmine õpilaste arv klassis – 6.

DLD College loodi 1931. aastal eesmärgiga valmistada minirühmades ette andekaid õpilasi Suurbritannia juhtivates kõrgkoolides - Oxford, Cambridge, London School of Economics jt - õppima asumiseks. Praegu õpib selles erakolledžis 420 õpilast. See on kaasaegne õppeasutus, tulevikku suunatud, kus võetakse arvesse iga õpilase seisukohti ja huve.

Kolledži direktori määratleb oma kooli põhieesmärgid:
• aidata õpilastel saavutada kõrgeid õpitulemusi;
• luua keskkond, kus iga õpilast hinnatakse ja austatakse üksikisikuna, ning kus juurdub ja kasvab usk endasse;
• ette valmistada noori inimesi õpinguteks kõrgkoolides ja tulevaseks karjääriks.
Klassis on keskmiselt 6 õpilast, mis võimaldab õpetajal rajada õppeprotsess individuaalsel lähenemisel, võttes arvesse kõigi eripärasid. Regulaarne testimissüsteem (iga 2 nädala järel) võimaldab jälgida õpilaste edusamme ja samal ajal õpetada neile ülesannete täitmist eksamisarnastes tingimustes. Kõik kolledži õpetajad on diplomeeritud valdkonnaspetsialistid, mõni neist on õpikute autor ja riiklik eksamineerija. Igal õpilasel on eraldi juhendaja, kes jälgib hoolealuse edusamme kogu õppeprotsessi jooksul nii akadeemilisel kui ka sotsiaal-olmelisel tasandil. Kool tervitab õpilaste algatusi tundides, innukat osalemist, oskusi arutleda, sõnastada ja esitada küsimusi. Siin ollakse veendunud, et õppeprotsess peab olema aktiivne nii õpetajate kui ka õpilaste vaatenurgast.

Koolis on eriõppekava arstiteaduskonda astujatele kui ka nendele, kes soovivad õppida Oxfordis ja Cambridge'is.

Septembris 2015 kolis kolledž uude 15-korruselisse hoonesse, mis on kavandatud ja ehitatud spetsiaalselt kolledži vajadusteks. See asub Thamesi kaldal, parlamendihoonete ja Big Beni vastas. Kõik auditooriumid ja teaduslaborid on varustatud uusimate seadmete ja interaktiivsete tahvlitega. Kunsti- ja fotostuudiod on projekteeritud õpetajate ja õpilaste soovidega arvestades. Teaduslaborid on kõrgkoolide tasemel.
 

Video

Õppekavad
GCSE – kolledž pakub kaheaastast ja üheaastast GCSE-õppekava õpilastele vanuses 14-16 / 15-16 aastat. Õpilased valivad 5-8 õppeainet järgnevast loetelust: matemaatika, inglise kirjandus, bioloogia, keemia, füüsika, äri, ajalugu, religioon, geograafia, draama, prantsuse keel, kunst ja disain.

A-Level – keskkooli kaheaastane õppekava. Õpilased valivad 4 õppeainet järgmisest loetelust: matemaatika, inglise keel ja kirjandus, inglise kirjandus, äri, majandus, geograafia, ajalugu, poliitika, bioloogia, keemia, füüsika, informaatika, graafiline kommunikatsioon, kunst ja disain, kunstiajalugu, fotograafia, massiteabevahendid, psühholoogia, religioon, sotsioloogia, muusika, muusikatehnoloogiad, saksa keel, prantsuse keel, hispaania keel, vene keel, draama ja teatrikunst, filmindus.

Sport ja kultuurielu
Kolledžil on teater 70 istekohaga; teatristuudio DLD Youth Theatre toob lavale kaks teatrietendust igal aastal. Et on olemas hea filmide tootmise baas, saavad kõik soovijad tegutseda telestuudios. Igal esmaspäeval korraldatakse seanss filmidest, mis on leidnud tee kinematograafia kullafondi, ning avasõnad lausub osakonna Film and Media juht. Kolledžil on oma ansambel, proovid toimuvad iga nädal. Vabal ajal saab tegutseda ka fotostuudios.
Spordikuraator korraldab üritusi järgmistel aladel: jalgpall, korvpall, tennis, golf, matkamine, jooga, aeroobika, jõusaalitreeningud. Otse kolledžihoones on bassein ja jõusaal. GCSE-õppekava õpilastele on sport kohustuslik.

Majutus

Kooli ühiselamu asub hoone ülakorrustel. Selles on ühe- ja kaheinimesetoad (on-suite). Ühiselamus elab 4 kooli töötajat, kelle ülesanne on hoida korda ja aidata õpilasi igapäevaste olukordade lahendamisel. Toitlustamine - 3 toidukorda päevas kolledži sööklas. Igal korrusel on ka vajaliku tehnikaga varustatud köögid.

 

Õppemaks 2022/2023:
Õpe
GCSE/A-Level /International Foundation Programme – 25,950 GBP
Registreerimistasu – 500 GBP
Deposiit – 2000 GBP

Majutus õpilaskodus:
Kahene tuba – 15,500 GBP (üks vannituba)
Ühene tuba (standard, oma vannituba) – 25,400 GBP
Ühene tuba (suur, oma vannituba) - 27,990 GBP

Pakub teile huvi

Kõik koolid
Üles