D'Overbroeck's College

Asukoht

Oxford

Segatüüpi kool poistele ja tüdrukutele.
Õpilaste vanus – 15 – 19 aastat.
Õpilaste arv – 250.
 

2020. aasta A-level`i eksamitulemused:

100% üldlävend
22% kõikidest hinnetest – А*
57% - A* - A
57 õpilastest said 3 või rohkem А* - А
10 vilistlast on saanud kolm ja rohkem А*/A
80% said А* - А projektitöö eest (EPQ)

Õppeasutuse kontseptsiooniks on mõte, et kooli ümbruskond vanemate laste jaoks erineb kooli ümbruskonnast, kus õpivad väiksemad koolilapsed. Kogu õppeprotsess, kooli atmosfäär, õpetaja suhtumine õpilastesse näitavad, et antud õppeasutus on mõeldud mitte lastele vaid noortele täiskasvanutele inimestele, kellel on plaanis jätkata õpinguid parimates ülikoolides. Õpilaste väike arv klassis (keskmiselt 7) annab võimaluse jälgida iga õpilase edukust ning täiendada teadmisi. Oluliseks aspektiks peetakse seda, et A-level`i programmi alustavad õpilased on teiste riikide esindajad. Kõikide jaoks on see uus kool ning õpilased hea meelega leiavad endale uusi sõpru. Umbes 10% lõpetajatest astuvad igal aastal Oxford`i ja Cambridge`i ülikoolidesse. Koolis on eriprogramm tudengitele, kes astuvad nendesse ülikoolidesse ning meditsiiniteaduskonda, kus suurt rolli mängib vestlus. Enamus välisõpilasi jätkavad õpinguid järgmistes ülikoolides: Edinburgh, Cambridge, Imperial College, York, Oxford, LSE, Bath,Bristol, UCL, SOAS.

Video


Programmid

 
A-level
Kaheaastane programm. Minimaalne vanus – 16 aastat. Õpilased valivad 4 ainet järgnevast nimekirjast – matemaatika, kõrgem matemaatika, bioloogia, keemia, füüsika, arvutiõpetus, majandusteadus, raamatupidamine, äriõpetus, inglise keel, prantsuse keel, saksa keel, hispaania keel, vene keel, jaapani keel, itaalia keel, ladina keel, vanakreeka keel, filosoofia, ajalugu, poliitika, õigusõpetus, psühholoogia, ühiskonnaõpetus, klassikalised tsivilisatsioonid, muusika, muusika tehnoloogia, fotondus, draama ja teatrikunst, filmikunst, keraamika, kunst ja disain, kunsti ajalugu, sport.
Õpilaste üldarv – 250 inimest.
 
IGCSE
A-level programmile ettevalmistuskursus rahvusvaheliste õpilaste jaoks. Minimaalne vanus – 15 aastat. Suurt tähelepanu pööratakse akadeemilise inglise keele täiendamisele.
Õpilased valivad kuni 5 õppeainet IGCSE programmist – matemaatika, bioloogia, keemia, füüsika, äriõpetus, arvutiõpetus, ajalugu, geograafia, prantsuse keel, kunstiõpetus.
Õpilaste üldarv – 40 inimest.
 
Klassivälised üritused
Kool pakub rohkem kui 20 huviklubi.  Suure populaarsusega on teatristuudio, mõttevahetuste selts, äriklubi, sõjaspordihuviring Duke of Edinburgh jt. Kaks korda nädalas peale lõunat on ettenähtud aeg spordi- ning kultuuriüritustes osalemiseks. Oxford Ülikooli kolledži (Keble College) aulas toimuvad regulaarselt kontserdid ja etendused. Sporditegevused toimuvad Oxford Brookes ülikooli spordiväljakutel.
 
Majutus

Enamus A-Leveli õpilastest elab ühiselamus. Ühiselamud asuvad kooli peahoonte lähedal. 
Aastal 2017 sai valmis uus ühiselamu Islip House, mis oli ehitatud A-Leveli programmi õpilastele. See ühiselamu asub uue õppehoone vastas. Heledad, avarad, varustatud kaasaegse tehnika ja kvaliteetse mööbliga mugavustega toad. Õpilased elavad kahekohalistes tubades. Viimasel õppeaastal võib kolida Hayfield House ühiselamusse. Õpilased elavad ühekohalistes tubades, vannitoad on koridori peal. Hommikusöök on ühiselamus, lõuna ja õhtusöök on kooli sööklas.
GCSE programmi õpilased õpivad eraldi hoones, mis asub samas tänavas kus on peahoone. Nende ühiselamu (106) asub  üle tee. Kõik toad on kahekohalised, vannitoad on koridori peal. On mõned mugavustega toad.

Majutus kooliresidentsides - 6,700 GBP trimestris
Majutus korterites (Year 13) - 8,200 GBP trimestris

 
2020/2021 õppeaasta õppetasu:
One-year IGCSE – 9,850 GBP trimestris
A-Level - 8,100 GBP trimestris
English as a Foreign Language: 3,000 GBP trimestris
Registreerimistasu – 125 GBP
Ettemaks – 1,200 GBP (non-EU - 4,000 GBP)

Pakub teile huvi

Kõik koolid
Üles