Earlscliffe

Asukoht

Asukoht: Folkestone (Kenti krahvkond).

Rahvusvaheline segakool nii poistele kui ka tüdrukutele.
Õpilaste vanus – 15-19.
Õpilaste arv klassis – max 9 inimest.


Kool
Earlscliffe on vanemate klasside õpilaste erakool. Peahoone, mis ehitati 1870. aastal, läbis 2012. aastal täieliku renoveerimise ja ümberehituse. Tänapäeval on see kaasaegne valgete ja avarate klassiruumide, laborite, uute seadmetega kool. Kool asub Folkestone'i lääneosas, promenaadi, raudteejaama ja kesklinna lähedal.

Folkestone on Kenti krahvkonna väike mereäärne linn, 6 miili Doverist elanikkonnaga 53000. Elektrikiirrongiga kulub Londonisse sõiduks 55 minutit.

Enamik õpilasi astub Earlscliffe'i eesmärgiga valmistuda ja astuda Russell Groupi ja 1994 Groupi tippkõrgkoolidesse. Kooli olulisim eelis on individuaalne lähenemine igale õpilasele. Usalduslik õhkkond ja austus õpilase vastu aitab akadeemilise ja loomingulise potentsiaali väljaselgitamist, parimate võimalike tulemuste saavutamist. Igal õpilasel on isiklik juhendaja, kellega ta kohtub regulaarselt, et arutada õpitulemusi, valida kõrgkooli, arutada üldisi küsimusi.

Lisaks põhiainete õppimisele ja eksamiteks valmistumisele on koolis oma ainulaadsed õppekavad, mis võimaldavad õpilastel hiljem eristuda teiste koolide õpilastest ülikooli astumisel:


- The Extended Project – uurimistöö valitud valdkonnas, mis vormistatakse kursusetöö kujul (5000 sõna). Selle eest saab õpilane täiendava AS-taseme hinde A-Leveli tunnistusel.
 

- Work placement – kool soovib tagada igale õpilasele praktikakoha valitud valdkonnas vähemalt 2 nädalaks, mida loetakse kõrgkooli astumisel eeliseks.


- Harvard Summer School – kool aitab õpilastel registreeruda ja läbida keskkooliõpilaste suveõppekava Harvardi ülikoolis. Õpilased saavad valida huvipakkuva kursuse 300 õppeaine hulgast. Õppetööd viivad läbi Harvardi professorid. Nimetatud õppekavas osalemine on boonus Inglismaa ja USA tippkõrgkoolidesse sisseastumisel. Sisseastumiseks on vaja IELTS 7.0.

Video


- JP Morgan Schools Programme – kool pakub võimalusi õpilastele, kes soovivad õppida kõrgkoolis rahandust, pangandust, majandust või investeerimisriske, osaleda selles õppekavas. See kestab 2 päeva augustis ja võimaldab õpilastel tutvuda investeerimispankade tööga, kohtuda JP Morgani töötajatega ja omandada esmased oskused, mis aitavad neil edaspidi põhjendada oma õppekavavalikut kõrgkooli astumise motivatsioonikirjas. Õppekava raames osalevad õpilased esitlustel, interaktiivsetel seminaridel, praktikumides.


Õppekavad

A-Level – kaheaastane keskkooli õppekava, milles õpitakse 4 ainet järgmisest loetelust: Mathematics, Further Mathematics, Geography, History, Biology, Physics, Chemistry, Economics, Government & Politics, Business Studies, English Literature, Art and Design, French, German, Japanese, Spanish, Russian.
 
International Transition Year (ITY) – üheaastane õppekava valmistumiseks A-Levelile, õpilastele vanuses 15-16 eluaastat. Õppekavast ühe poole moodustavad inglise keele tunnid ja teise poole matemaatika, loodusteadused ja sotsiaalteadused.
 
University Foundation Year – üheaastane õppekava õpilastele, kes lõpetasid oma riigis keskkooli ja said keskhariduse tunnistuse. Selle õppekava inglise keele miinimumtase on IELTS 5.0. Võib teha ka koolitesti. Kool pakub kaht Foundationi suunda: 
The Humanities (History or Maths, Economics, Politics, the extended project).
The Sciences (Maths, Chemistry, Biology or Physics, the extended project, University of Cambridge Science Festival in March).
Mõlemad õppekavad hõlmavad akadeemilist inglise keel ja ettevalmistust IELTS-ks.
 
 
Klassivälised tegevused 
Igal aastal osaleb Earlscliffe'i õpilasrühm väitluses The English Speaking Union’s Schools Mace Debating Competition, mida korraldatakse aastast 1950. Kooli klubi 20/20 Club korraldab iga 2 nädala järel ametliku õhtusöögi, millel esinevad kutsutud külalised, sh tuntud poliitikud, parlamendiliikmed, muusikud, kunstnikud, arstid, sportlased, ärimehed.
Londoni lähedus võimaldab pidevalt korraldada muuseumide, näituste, teatrite külastusi. Samuti korraldatakse reise Pariisi, mis on rongiga kahe sõidutunni kaugusel.
Kooli õpilased tegelevad aktiivselt spordiga, neil on lähima spordikeskuse ja ujula tasuta pääsmed. Populaarsemad spordialad on jalgpall, tennis, golf, korvpall, sulgpall, võrkpall ja squash.
 
Majutus 
Õpilased elavad kooli ööbimiskohas, kus on valgusküllased ja avarad toad (remont ja mööbli väljavahetamine tehti 2012. aastal). Enamik tube on 2-3 kohalised, oma vannitoaga, Wi-Fi. Söömine kooli sööklas.
 
Maksumus 2020/2021 õppeaastal: 
A-level / Foundation / ITY – 12, 575 GBP trimestris (õpe ja majutus)
Extra A-level subject – 1,985 GBP trimestris
IELTS - 730 GBP trimestris
Registreerimistasu – 275 GBP
Deposiit – 2500 GBP
CAS (viis dokumendid) - 195 GBP
 

Pakub teile huvi

Kõik koolid
Üles