The National Mathematics and Science College

Asukoht

Coventry

Asutamisaasta – 2015
Segakool andekate laste jaoks
Õpilaste arv – 15-18
Õpilaste arv klassis – max 8.
 
Kool
Kool loodi eesmärgiga õpetada püüdlikke ja motiveeritud õpilasi, kes soovivad saavutada paremaid õpitulemusi ja astuda maailma parimatesse kõrgkoolidesse. Kooli asutaja on Dr. Martin Stephen, 24 raamatu autor, kes oli direktor ühes mainekamas poistekoolis St Paul's School, mis on laialdaselt tuntud akadeemilistes ringkondades. Ta pühendus palju aastaid andekate lastega töötamise meetodite uurimisele, mille tulemuseks oli raamatu "Able Student Education: What Works and Why" ("Võimeka õpilase harimine: mis toimib ja miks?") kirjutamine.
Kolledžis õpetatakse ainult nn STEM-aineid (Science, Technology, Engineering & Mathematics) ehk matemaatikat, keemiat, füüsikat, bioloogiat, majandust. Välisõpilased õpivad inglise keelt võõrkeelena.
NMSC otsustas keskenduda täppisteadustele, sest need on kriisis mitte ainult Inglismaal, vaid ka kogu maailmas. STEMi suuna valinud keskkooliõpilaste arv väheneb, kuid vahepeal võiksid nad tulevikus võita vähktõbe, kasutada termotuumasünteesi energiat ja peatada globaalne soojenemine. Nende andekust vajab maailm enam kui kunagi varem. Kool näeb oma ülesandena nende talentide avastamist ja arendamist.
Oma eeliseks peab NMSC oma õpetajaid, kes tegelevad lemmikvaldkonnaga ja kellel on õpilastega ühised huvid. Õpetaja ja üliõpilase suhe Ühendkuningriigis on erinev teistest riikidest - lähedasem ja isiklikum. Inglise hariduse alus on hoolitsus lapse eest. Veel üks kooli pluss on klassivälised tegevused. Kolledži muusika- ja draamaõpinguid juhivad tõelised professionaalid, kelle töökoht on Birmingham Philharmonic Orchestra, The Royal Shakespeare Company, Belgrade Theatre, Coventry. Need olid vaid mõned näited.
NMSC eristub teistest mitmete tegevuste poolest. Näiteks parlamentaarne klubi, mis võimaldab õpilastel osaleda Briti parlamendi koosolekutel, suhelda valitsuse liikmetega, näha poliitikute tööd seestpoolt.

Video


Õppekavad

A level – kaheaastane keskkooli õppekava õpilastele vanuses 16-18 aastat. Kohustuslik õppeaine: matemaatika; 3 valikainet järgmisest nimekirjast: kõrgem matemaatika, keemia, füüsika, bioloogia, arvuti-, majandusõpetus. Õpilased saavad täiendavat toetust osalemiseks riiklikel ja rahvusvahelistel olümpiaadidel. Samuti on kohustuslik kirjutada kursusetöö ühes õppeaines (The Extended Project Qualification), mis annab kõrgkooli astumisel täiendava boonuse. Kõik õpilased, kellele inglise keel ei ole emakeel, valmistuvad IELTSi sooritamiseks.
Pre-A level – üheaastane õppekava õpilastele vanuses 15-16 aastat, mis on suurepärane ettevalmistus A-Leveli programmiks. Programmi läbijatel on võimalik sügavamalt õppida inglise keelt, matemaatikat, füüsikat, keemiat ja bioloogiat.  

Klassivälised üritused
Õpilastele pakutakse rikkalikku ja mitmekülgset klassiväliste tegevuste programmi. Maalikunsti nautijatele on alati avatud joonistusklass, muusika austajad saavad osaleda Birminghami Sümfooniaorkestri korraldatud noorte instrumentalistide programmis; kõigil üliõpilastel on pääs jõusaali ja spordikeskusse, kus on olemas tingimused eri spordialadega (sh ujumine) tegelemiseks. Igal laupäeval korraldatakse ekskursioone muuseumidesse, galeriidesse ja teatritesse. Kool soovitab osaleda programmis Duke of Edinburgh’s Award.

Majutus
NMSC õpilased võivad elada peredes või residentsides. Residents asub Coventry kesklinnas, teatri, kohviku, kinoteatri, restoranide ja kaupluste lähedal.
Poisid ja tüdrukud elavad erinevatel korrustel, kus on ka ühekohalised toad mugavastega ja miniköök. Tubade koristamine ja voodipesu vahetus toimub üks kord nädalas. Residentsi territooriumil on jõusaal, TV ruum, pesula, söökla. Kolmekordne toitlustamine on tagatud.

2019/2020 õppeaasta hinnad:
Õppetasu, majutus – 15.300 GBP trimestris
Registreerimistasu – 200 GBP
Ettemaks – 3.000 GBP
 

Pakub teile huvi

Kõik koolid
Üles