BALTIC COUNCIL - Leysin American School in Switzerland

Leysin American School in Switzerland

Asukoht

Leysin

LAS – rahvusvaheline internaat-keskool.  Fred ja Zigrid Ott asutasid kooli 1960. aastal, nende eesmärgiks oli kooli asutamine ökoloogiliselt puhtas ja turvalises kohas, kus noored inimesed erinevatest riikidest võiksid saada kõrgkvaliteedilist haridust, avada oma akadeemilist potentsiaali, vaimselt ning füüsiliselt tugevneda “täiskasvanute” eluks.

Kool pakub rahvusvahelist (International Baccalaureate) ja Ameerika keskkooli programmi (U.S. High School Curriculum) ning ülikooli ettevalmistuskursust (13. klass)
Koolis õpib 350 üliõpilast 50 riigist.
Koolis on intensiivne inglise keele võõrkeelena programm
Keskmine õpilaste arv klassis – 12 inimest
Koolilõpetajad astuvad edukalt USA ja Euroopa parimatesse ülikoolidesse
Kool organiseerib regulaarseid tutvustavaid ekskursioone Šveitsi ja teistesse riikidesse
Rikkalik kultuuri- ja spordielu
 
Tudengilinn
Kool asub suurepärases kohas, tuntud Šveitsi Alpide kuurordis Leysin linnas. Linnas on soodne kliima, heasoovilik atmosfäär ja head sportimisvõimalused. Leysin asub Šveitsi prantsuse osas, 90 minutit sõitu Genfi lennujaamast. 
Koolis on 12 õppehoonet; raamatukogu; arvutiklass; kaasaegsed laboratooriumid füüsika, keemia ja bioloogia õpetamiseks; keeltekeskus; varustatud kunstistuudio. Sportimiseks on suur saal, fitness-keskus, seinatenniseväljak, tantsustuudio. 
 
Majutus
Kooli territooriumil on 6 ühiselamut:
- Vermont Dorm
- Eden Dorm
- Esplanade
- Beau Reveil
- Beau Site
- Savoy
 

Video

Igas ühiselamus on telefonid, pesumasinad, hoiuruumid, varustatud köögid, puhkeruumid. Õpilased elavad kahe- või kolmekohalistes tubades. Igas ühiselamus elavad ka koolitöötajad. Elu ühiselamus on tähtis õppimisprotsessi osa, kuna seal on loodud ainulaadne atmosfäär.

 
Õppeprogrammid

International Baccalaureate (IB)
LAS on esimene kool Šveitsis, mis pakkus 1990. a. Rahvusvahelist keskkooli programmi (IB). Enamik maailmariike tunnustavad ja hindavad kõrgelt IB diplomit.
Õppeprogramm kestab 2 aastat. Sisseastumiseks TOEFL`i tulemis peab olema 500 (173). Tunnistuse saamiseks sooritavad üliõpilased 6 aineeksamit: 3 kõrgtasemele ja 3 standardtasemele. Aineid võib valida järgmistest gruppidest:
1.       Language A1 (English or first language)
2.       Language B1 (ESL, French, German, Spanish)
3.       Individual and Society (History, Economics)
4.       Experimental sciences (Biology, Environmental Science, Chemistry, Physics)
5.       Mathematics (Studies, Methods)
6.       Restricted Elective (Art, Computer studies, others)
 
Ameerika keskkooli programm (High School Diploma)
Selle programmi aluseks on krediitide süsteem, kus krediidi saamine tähendab edukalt õpitud õppeainet. Üliõpilased saavad pool krediidiarvust juhul, kui õppeainet õpiti ühe semestri jooksul. Krediidi võib saada, kui õppetulemus on C või rohkem.
 
Kooliväline elu
Koolis on rikkalik kultuuri- ja spordielu:
Erinevad sportimisvõimalused (golf, mägijalgrattaga sõitmine, idamaised kahevõitlused, seinatennis, fitness, võrkpall, korvpall, jalgpall, ujumine, tennis, hoki, ratsutamine)
Muusika ja kunst (tantsud, draama, koor, ansambel, fotondus)
Klubid (maailma korpus, keelteklubi jt.)
Nädalavahetustel pakub kool ekskursioone, diskoteeke. Talvel 2 korda nädalas õpivad õpilased instruktorite juhtimisel suusatama ja lumelauaga sõitma.


Maksumus
2020/2021 õppeaasta – 99,000 CHF
Registreerimistasu - 500 CHF
Tagastatav deposiit - 8,000 CHF
Arendusfond - 8,000 CHF

Pakub teile huvi

Kõik koolid
Üles