Bodwell High School

Asukoht

Vancouver

Asutamisaasta – 1991.
Kool poiste ja tüdrukute jaoks,   8.-12. klass.
Õpilaste vanus – 13-18 aastat.
Õpilaste üldarv – 516.

Bodwell High School asub Vaikse ookeani rannikul, Vancouver`i linnas (Briti Columbia haldusringkond). Vancouver kuulub viie linna hulka, kus on kõrgeim elutase maailmas. Üks ilusamaid linnasid Kanadas. Ilusa loodusega ja rikka kultuuripärandiga linn. Haldusringkonna juhtlauseks on  “The Best Place on Earth” (“Parim koht Maakera peal)”!


Kool

Asutatud 1991. aastal kool on Haridusministeerimi kontrolli all. Üks juhtivaid internatkoole Kanadas. Merevaatega kampus asub linnaparkide lähedal. Pakutakse õppimist 8.-12. klassides, akadeemilisi ja keeleprogramme välismaa õpilastele. Koolis asuvad kaasaegsed auditooriumid, muusikakabinetid, raamatukogu, arvutiklass, on WIFI, sporditegevuseks vajalikud esemed.   

Koolis tegutseb eraldi osakond, mis tegeleb abiturientide ettevalmistamisega sisseastumiseks ülikooli ning aitab tulevase eriala valikuga. Õpilased saavad sisse Kanada, USA ja teiste riikide ülikoolidesse. Paljudele väljastatakse ka stipendiumi.


Õppeprogramm


Kool töötab õppeprogrammi järgi, mis on kinnitatud Briti Columbia haldusringkonna Haridusministeeriumi poolt. Sisukas ja vaheldusrikas Bodwell High School kooli õppeprogramm aitab kaasa isiku harmoonilisele, intellektuaalsele ja füüsilisele arengule. Õppeprogrammi täiendamine toimub vastavalt rahvusvahelistele haridusstandartidele. Õppeaasta koolis koosneb kolmest trimestrist: sügis-, (september-detsember), talve- (jaanuar-aprill), suve- (mai-juuli). Õpinguid võib alustada iga trimestri alguses. Õppesüsteem annab õpilastel võimaluse läbida 3- aastast kooliprogrammi kahe aastaga.     

Video

8. ja 9. klassi õpilaste põhieesmärgiks on peamiste õppealuste selgeks tegemine, mis on edaspidi vajalikud õppimisprotsessis – täppis-, humanitaarteadused, kunst, sport.10.-12. klassi õpilaste peaeesmärgiks on tulevaste üliõpilaste ettevalmistamine ülikoolis õppimiseks. Õpilastel on võimalik valida aineid, mis huvitavad just neid. Näiteks, õpilased võivad õppida selliseid aineid nagu raamatupidamine, majandusõpetus, prantsuse keel, psühholoogia, sport, jaapani keel ja palju teisi. Võib valida  Advanced Placement (AP) õppeainetest, kus programm on väga sarnane kõrgõppeasutuste õppekavaga. Need, kes võtavad selliseid õppeaineid saavad eelise ülikooli kandideerimisel ja stipendiumi taotlemisel. Õpilastele, kellel puudub vastav inglise keele tase, pakutakse koolis “Academic & English Preparation” (AEP) programmi, mis aitab parandada inglise keele oskust. Omandatud teadmisi on võimalik kastutada ka praktikas, näiteks, akadeemiliste tööde kirjutamisel, vestlustes kirjanduse ja sotsiaalteaduste teemadel. Peale inglise keele õppimist annab programm võimaluse valida erinevatest õppeainetest, sellistest nagu sissejuhatamine kunstiteadusse, teatrikunst, muusika, matemaatika, prantsuse keel jt. Suurt tähelepanu pööratakse koolis ka laste füüsilisele, esteetilisele ja kultuurilisele arengule. Koolis töötavad kogenud kuraatorid, kes on alati valmis aitama.
 

Majutus
Enamus õpilasi elab residentsides kooli territoorimul, 2-4-kohalistes tubades. See annab võimaluse suhelda inglise keeles õpilastega erinevatest riikidest. Residentsi akentest avaneb vaade Vancouver`i sadamale ja lumistele mägedele. Iga päev töötab kohvik, mis annab õpilastele võimaluse jääda kampusse ka nädalavahetusel. See on väga oliline eriti valismaa õpilaste jaoks. Residentsid on kooli personali kontrolli all 24 tundi päevas.
Kõik uued õpilased asuvad elama residentsi. Kindla aja pärast võivad õpilased ära kolida perekonda.
Teine majutusviis – peremajutus. Seal on õpilasel eraldi tuba ja täispansion. Peremajutus annab võimaluse suhelda inglise keeles ka väljaspool kooli.  


Klassivälised üritused
Bodwell High School koolis pakutakse palju klassiväliseid üritusi, nende hulgas on teatrite, muuseumide, teaduskeskuste külastamine, erinevad ekskursioonid Kanada linnadesse. Osavõtt ühest huviringist on kohustuslik. Huviringid: matemaatika ja füüsika ring, robotitehnika, sõjaajalugu, lauamängud, programmeerimine, jalg-, korvpall, ujumine, suusatamine, kooliparlament, vabatahtlik töö jt. 


Sport
Sport on jagamata õppeprotsessi osa. Koolis pööratakse suurt tähelepanu meeskonnaspordile. Kooli meeskonnad osalevad erinevates spordivõistlustes ja regulaarselt saavad auhinnakohti. Kooli territooriumil on kõik, mis on vaja sporditegevuseks – korvpalli-, ja võrkpalliplatsid, kaetud bassein, tenniseväljakud. Tänu kooli asukohale võivad  talvel õpilased tegeleda ka suusatamise ja snowboard`iga.


Vajalikud dokumendid

Kooli registreerimisvorm ja järgmised dokumendid:


passi koopia;
digifoto (35 * 45 mm);
akadeemiline tõend jooksva aasta eest;
akadeemilised tõendid viimase kahe aasta eest;
motivatsioonikiri;
immuniseerimispass.

Võimalikud lisadokumendid:


soovituskiri õpetajalt;
inglise keele ja/või matemaatika test;
Skype`i vestlus;
keeletunnistus (näiteks IELTS).

Õppetasu 2019/2020 õppeaastal .
49.375 CAD (2 semestri eest ja majutus kooli residentsis)

Päevaplaani näidis:

7:00    ...    Äratus       
7:30 -  8:00   ...    Hommikusöök       
8:20 -  11:30  ...    Tunnid
11:30 - 12:10  ...    Lõuna
12:10 - 15:30  ...    Tunnid       
15:30 - 17:30  ...    Spordi- ja klassivälised üritused       
17:30 - 18:30  ...    Õhtusöök
18:30 - 20:00  ...    Ülesannete ja projektide tegemine koos kuraatoritega       
20:00 - 21:30  ...    Vaba aeg ja puhkus        
22:00 - 22:30  ...    Hilja õhtusöök      
22:30    ...    Öörahu     

 

Pakub teile huvi

Kõik koolid
Üles