BALTIC COUNCIL - Õppimine välismaal

Suurbritannia eliit-erakoolid välisõppe messil Tallinnas 23. veebruaril.

23. veebruaril Tallinnas, Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsikeskuses toimuval välisõppe messil “Days of International Education” on esindatud palju Suurbritannia erainternaatkoole. Koolilastel ja nende vanematel on ainulaadne võimalus kohtuda ja suhelda enam kui 20 kooli direktorite ja esindajatega.

Välisõppe mess pakub kindlasti huvi nendele, kellel on lapsed või kes on ise õpilane. Mis on Briti koolides nii erilist? Mille poolest nad erinevad kohalikest koolidest? Miks, nagu üks vanematest märkis, on lastel seal rõõmsad silmad? Keskkoolis on ainult 3-4 õppeainet? Ning see võimaldab õpilaste sisse astuda Oxfordi ülikooli? Astuge läbi ja saage vahetut infot!

Suurbritannia haridussüsteemi peetakse üheks parimaks maailmas. Selleks on palju põhjusi ja tõendusi. Üheks parimaks teeb Briti haridusmudelit õppeprogrammi sisu, õpetajate tase, koolide materiaal-tehniline baas ning ka rõhk igakülgsele kasvatusele, millega tegeletakse kõikide kooliaastate vältel. Peab mainima, et igas koolis on mitmeid klubisid ja huviringe, spordisektsioone, teatri- ja tantsustuudioid.

Tulevased poliitikud ja diplomaadid lihvivad oma kõneosavust mini-ÜROs ja väitlusklubis. Nimelt Suurbritannias oli loodud Duke of Edinburgh Award programm, mis aitab arendada isikuomadusi, oskust töötada meeskonnas ja oskust leida väljapääsu ettenägematutest asjaoludest. Selle programmi raames käivad õpilased matkamas ja tegelevad vabatahtliku tööga.

Enamik erainternaatkoole eksisteerib mitte ainult aastaid, vaid sajandeid. Neid ei kõiguta pidevad haridusreformid ja õppeplaanide muudatused. Laste õpetamisele ja kasvatamisele lähenemise kvaliteeti ja õigsust on proovile pannud aeg ja põlvkonnad vilistlasi, kes toovad kooli oma lapsi ja lapselapsi. Tänapäeval on need koolid progressiivsed, kaasaegsed õppeasutused ning neil on suurepärane infrastruktuur, väga hea materiaal-tehniline baas, uusimad teaduslaborid, tugevad õpetajad ja suurepärased tingimused sportimiseks ja klassivälisteks tegevusteks. Siin õpilasi ei poputata, siin ei valmistata neid ette eksamiteks. Koolid näevad oma peamise ülesandena õpilase motiveerimist ja tingimuste loomist tema uudishimu, õppimishimu ning uute teadmiste saamise soovi arendamiseks.

Tänapäeval on Suurbritannias väga palju koole, mille ajalugu ulatub 300 või enama aasta taha ning meie õpilased õpivad samades klassiruumides, kus kunagi õppisid Suurbritannia peaministrid või maailmakuulsad kirjanikud.

23. veebruaril on Tallinnas esindatud järgmised koolid:
Frensham Heights School, Taunton School, Giggleswick School, Wycliffe College, Stamford Endowed Schools, Spark School, Queen Ethelburga's Collegiate, Rossall School, Concord College.

 Kui soovite teada saada, kuidas kooli sisse saada, millised testid tuleb sooritada, kui suur on õppemaks, millised võimalused stipendiumi saamiseks on olemas, siis on teil ainulaadne võimalus saada kogu info koolide esindajatelt välisõppe messi “Days of International Education” raames, mis toimub neljapäeval, 23. veebruaril Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsisaalis.

Lapse välismaale õppima saatmine on väga oluline samm. Kooli või kolledži valikule tuleb läheneda kui ühele elu tõsisemale projektile.

Kohtumiseni messil!

„DAYS OF INTERNATIONAL EDUCATION”
23. veebruaril Tallinnas

Toimumiskoht: Radisson Blu Hotel Olümpia konverentsisaal, Liivalaia 33
Messi lahtiolekuajad: 10.00 – 17.00
Sissepääs on tasuta.

Rohkem infot ja osalejate nimekiri


Registreerimine välisõppe messile

Kontaktid


Välisõppe messi korraldaja:
BALTIC COUNCIL FOR INTERNATIONAL EDUCATION
Narva mnt. 7, Tallinn
Tel. +372 6998300, +372 6998301
tallinn@balticcouncil.org
www.balticcouncil.ee

 

Üles