BALTIC COUNCIL - Les Roches Marbella

Les Roches Marbella

Asukoht

Marbella, Hispaania

Marbellas asuv Les Roches on Hispaania juhtiv ülikool külalislahkuse valdkonna tippjuhtide väljaõpetamiseks. Maailmakuulus kuurortlinn on tuntud oma luksushotellide, restoranide, kaupluste, baaride ja klubide poolest. Costa del Sol rannikul korraldatakse sageli maailmatasemel üritusi (spordiüritused, kontserdid ja traditsioonilised Andaluusia laadad). Just seepärast on Marbella külalislahkuse tudengite jaoks kui elus õpituba.

"Igaüks peaks tundma selle Vahemere kaldal asuva särava linna vaimu: kombinatsioon kõige luksuslikematest hotellidest, aastaringselt päikeselisest ilmast ja siin valitsevast uskumatult sõbralikust rahvusvahelisest keskkonnast"
                                                                              Jose Emmanuel Soler, üliõpilasteenuste direktor

Marbellas viibimise ajal suhtlevad õpilased erinevatest riikidest pärit kaasõpilastega, koos korraldavad nad kultuuri-, spordi- ja meelelahutusüritusi. Rahvusvahelises keskkonnas sukelduvad õpilased kultuuride mitmekesisusesse, arendades kiiresti oma sotsiaalseid oskusi.


Ülikool
Les Roches – see on ülimoodne ja kõrgetasemeline õppeasutus, kus õpetatakse  tulevasi hotelli- ja restoraniettevõtluse spetsialiste, sealhulgas ka  luksussegmendis.
2021. aastal saavutas Les Roches maailma tippülikoolide seas oma valdkonnas neljanda koha ning ülikooli maine poolest on Les Roches kolmandal kohal tööandjate seas (QS World University Rankings).

Les Roches’i lõpetanutel on tööturul suur nõudlus: 94% üliõpilastest saavad kooli lõpetades ühe või mitu tööpakkumist, sealhulgas ka maailma suurtes ettevõtetes - The Ritz-Carlton, Apple, Louis Vuitton, Tesla jt. Kolmandik lõpetajatest asutas oma äri.
Õpingute ajal läbivad kõik õpilased kohustusliku praktika baarides,  restoranides ja hotellides. Õppeprotsess on kujundatud nii, et õpilased töötaksid väikestes rühmades, sel viisil saab õppejõud läheneda igaühele individuaalselt ning pöörata tähelepanu õppetöö üksikasjalistele detailidele.

Marbellas asuv kool Les Roches on varustatud nelja professionaalse koolitusköögiga ning üliõpilaste kasutuses on demo baar, vastuvõtu- ja majutusteenus, koristusteenus ja hotellituba.
Õppeprotsessi jaoks on koolis olemas auditooriumid, mis on varustatud  Apple'i tehnoloogiatega, Mac’i laboratoorium, loenguruum (mahutab kuni 158 inimest), kus on võimalik reaalajas Crans-Montanas asuva Les Roches'i kooliga ühendust võtta.

Lisaks ülikooli raamatukogule, kus on üle 6000 raamatu ja teaduspublikatsiooni, saavad üliõpilased kasutada ka e-raamatukogu, kus on tuhandeid teadusartikleid ja -väljaandeid ning üle 135 000 e-raamatu.

Les Roches suhtub tõsiselt tervislikku ja tasakaalustatud toitumisse, mistõttu Marbella kooli territooriumil asuvad neli erineva kategooria restorani:alates puhvetist kuni restoranideni, kus saab tellimuse järgi valmistada mis tahes toite.

Lisaks saavad õpilased vabalt külastada lähedal asuvat Manolo Santana Racquets Club, kus on tenniseväljakud, jõusaal ja bassein.

Majutus
Üliõpilaste ühiselamud asuvad ülikoolilinnaku administratsiooni hoone kõrval. Õpilased elavad ühe-, kahe- või kolmekohalistes tubades. Igas toas on vannituba, töölaud, konditsioneer ja seif.
Linnakus on WiFi-ühendus, pesuruum, kus saab praktiliste tundide jaoks tasuta vormiriietust pesta ning samuti ka palju ruume, kus õpilastel on võimalik koos oma vaba aega veeta.
Kui ülikoolilinnaku territooriumil asuvas ühiselamus pole kohti, pakub ülikool majutust kuurordi stiilis korterites mitmele inimesele.
 

Bakalaureuseprogramm
- BBA in Global Hospitality Management  (3,5 aastat, 2 praktikat)
Sisseastumisnõuded: keskkooli tunnistus, IELTS 5,5 (iga komponent vähemalt 5,0), CV, motivatsioonikiri, sisseastumiskatsed, intervjuu, vanus vähemalt 17,5 aastat.
Õppeaasta algus: märts või september.
Õppemaks:
Õppemaks semestris - 16,975 EUR
Õppematerjalid - 1 685 EUR
Kindlustus - 810 EUR
Majutus ja toitlustamine - 6,995 EUR

3,5 aasta jooksul maksavad õpilased 5 semestrit, 2 semestrit - tasustatud praktika.

Magistriprogramm
-  Postgraduate Diploma (PGD) in International Hospitality Management (6 kuud + 6 kuud praktikat)
- Master’s in International Hotel Management (9 kuud + 6 kuud praktikat + ärireis Dubaisse)
- Master’s in Marketing and Management for Luxury Tourism (9 kuud + 6 kuud praktikat)
Sisseastumisnõuded: bakalaureusekraad, IELTS 5,5 (iga komponent vähemalt 5,0), vanus vähemalt 21 aastat, eelnev töökogemus pole vajalik, kuid tuleb kasuks.
Õppeaasta algus: märts või september.
Õppemaks:
PGD - 16.895 EUR (hind sisaldab õppematerjale, kindlustust ja ühte ärireisi), hommiku- ja õhtusöögid 2.180 EUR.
Master’s in International Hotel Management - 25 900 EUR (hind sisaldab õppematerjale, kindlustust ja ühte ärireisi), hommiku- ja õhtusöögid 3270 EUR.
Master’s in Marketing and Management for Luxury Tourism - 23 525 EUR (hind sisaldab õppematerjale ja kindlustust), hommiku- ja õhtusöögid 3,270 EUR.

Üles