Simmons University

Asukoht

Boston

Asutatud: 1899
Asukoht - Boston
Ülikoolilinnakute arv: 2
Õpilaste arv: 4500
Õppejõu / õpilase suhe - 8: 1
Õppeprotsess - ainult tüdrukud bakalaureuseõppe programmidel; ühine õpe magistriõppe programmidel

Linn
Boston on Massachusettsi pealinn, New Englandi piirkonna suurim linn ning üks vanimaid ja rikkamaid linnu Ameerika Ühendriikides. Boston - edukas teaduslike uuringute keskus. Linn on tuntud oma haridusasutuste, sealhulgas Harvardi ülikooli ja Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) poolest. See teeb linnast ülemaailmse liidri kõrghariduses ning tänu ligikaudu 5000 startup firmale ka ülemaailmse novaatori innovatsioonides ja ka ettevõtluses. Igal aastal tuleb Bostonisse umbes 250 000 õpilast.
 

Ülikool
Simmons asutati 1899. aastal Bostoni jõuka rõivatootja John Simmonsi käsul. Simmons asutas (tolleaegse) ​​kolledži olles veendunud, et naised peaksid elama iseseisvalt, saama humanitaarhariduse ning edaspidi integreeruma professionaalsetel erialadel. Esimene afroameerika naisüliõpilane lõpetas Simmonsi 1914. aastal. Ülikool on tuntud võrdsuse, vabadusearmastuse ja kõigi ühiskonnaliikmete austamise ideede poolest; näiteks oli Simmons üks väheseid erakolledžeid, mis ei kehtestanud 1900. aastate esimesel poolel juudi tudengitele sisseastumiskvoote.
Bakalaureuseõpe on suunatud naistele, kuid magistriprogramm on avatud mõlemast soost abiturientidele. 20% naistest USA Kongressis ja 33% naistest Fortune 1000-s on naisülikoole lõpetanud vilistlased.
Akadeemiline ülikoolilinnak asub Longwoodi piirkonnas, muuseumide, kunstigaleriide ja Bostoni kultuurikeskuse läheduses. Ülikoolilinnak koosneb  viiest hoonest. Ühiselamud asuvad põhilinnakust ühe kvartali kaugusel. Need koosnevad kolmeteistkümnest hoonest, kus on suur söökla, meditsiinikeskuses, suur spordikeskuses, kogukonna turvakeskus, auditooriumid ja ka mitmed teised objektid. Ühiselamust kesklinna saab metrooga vaid 25 minutiga. Vabal ajal pakub ülikool enam kui 80 huviklubi ja seltsi.

 

Video

Paremusjärjestus

 - № 6 USA naisteülikoolide seas
 - № 355 1767-st USA ülikoolist (2021 US University Ranking)
 -  № 129 kõigi USA ülikoolide seas (THE US College Rankings 2021)
 -  № 133 vastavalt parimate kolledžite paremusjärjestusele US News & World Report 2021
 - № 80 USA -s sotsiaalse mobiilsuse poolest
 - № 31 hinna ja kvaliteedi suhte osas (best value)

Programmid
Simmons pakub programme kunsti, maalikunsti ja disaini, matemaatika, äri ja rahanduse, muusika ja teatrikunsti, informaatika, tervishoiu, inseneri, STEM, ühiskonnaõpetuse ja põllumajanduse, sotsiaal- ja humanitaarteaduste, turunduse ja meedia alal. Simmons arendab inimestevahelisi oskusi ning kursused on suunatud selliste oskuste arendamisele, nagu: juhtimine, kriitiline mõtlemine, probleemide lahendamine ja andmete analüüsimine.
Samuti on insenerisuuna valinud õpilastel on võimalik saada topeltdiplom - Simmonsi ülikooli bakalaureusekraad (BSc) ja Columbia ülikooli (New York) inseneriteaduse bakalaureusekraad (BSE) . Üliõpilased veedavad oma esimesed kolm aastat Simmonis, spetsialiseerudes valdkondadele, mis osaliselt kattuvad Columbia ülikooli vastuvõtutingimustega, nagu keemia, füüsika, matemaatika või bioloogia. Järgmise kahe aasta õpingud toimuvad Columbia ülikoolis, kus üliõpilased valivad õppesuuna inseneriõppe valdkonnast, nagu biomeditsiinitehnika, keemiatehnika, elektrotehnika, masinaehitus jt.

Sisseastumisnõuded, stipendiumid ja õppemaks

- GPA 3.0 + TOEFL 89 / IELTS 6.5 / Duolingo 105 / PTE 60
- Hinneteleht viimase 3 aasta kohta
- Soovituskiri
- Motivatsioonikiri

Silmapaistvate akadeemiliste tulemuste eest on üliõpilastel võimalik saada stipendium, mis katab 50% bakalaureuseõppe õppemaksust ehk kokku 4 aasta peale 80 000 dollarit. Stipendiumile võivad kandideerida välisüliõpilased, kellel on kõrge õppeedukus, ilma rahvuslike ja usuliste eelarvamusteta, uudishimulikud, juhtimispotentsiaaliga ja huvitatud sotsiaalsete protsesside täiustamisest. Tingimuseks on kirjeldada enda huvi naiste juhtimise vastu ühel järgmistest viisidest: video, essee või intervjuu.

Dokumentide esitamise tähtajad 2022/2023 õppeaastal
 - 12.01.2021 kevad vastuvõtt (õpe algab 18.01.22)
 - 06.07.2022 sügis vastuvõtt (õpe algab 31.08.22)
 
Õppemaks
Bakalaureuseõppe programmid - 41 872 $  (neile, kes saavad stipendiumi 20 936$ ) õppeaasta, majutuse ja toitlustamise eest ühiselamus (kohustuslik ainult esimesel aastal) - 15 892$ õppeaastas
Tagatisraha - 1500$
 

Üles