BALTIC COUNCIL - Breda University of Applied Sciences

Breda University of Applied Sciences

Asukoht

Breda

Linn
Breda on väike linn Hollandi lõunaosa Põhja-Brabanti provintsis. Linna elanikkond on umbes 185 000 inimest, neist 21 000 on üliõpilased. Linn asub peamisel raudteeliinil Amsterdami ja Brüsseli vahel. Breda linna pääseb hõlpsalt riigi kahest põhilisest lennujaamast - Amsterdami Schipoli ja Eindhoveni lennujaamast. Kesklinnas asuvad ajaloolised ehitised nagu Grote Kerk (vana protestantlik kirik), massiivse torniga keskaegne gooti kirik, raekoda, Püha Barbara kirik, aga ka erinevad muuseumid ja pargid, kus saab igal ajal vabalt jalutada.

Breda linn köidab õpilasi oma mugavustega ning igaüks leiab olenevalt maitsest sobiva tegevuse - erinevad kultuuriüritused, spordiklubid, õpilaskogukonnad, peod, teater ja kino pakuvad mõnusat vabaaja veetmist. Vabal ajal on võimalik külastada muuseume ja näitusi, ning käia Biesboschi naabruses asuvates metsakaitsealades. Hubased kohvikud ja poed annavad tunda ennast koduselt, ent vanalinna võlu paelub nii linnakülalisi kui ka oma elanikke.
Bredas tegutseb üle Euroopa kuulus jalgpallimeeskond NAC Breda. Breda linn korraldab igal aastal ka ebahariliku festivali - Roodharigendagi (punaste juuste päev), mis on populaarne looduslikult punast värvi juuste omanike seas.
Breda linna turvalisus tähendab ideaalset õppimiskohta. Suurepärane geograafiline asukoht võimaldab elanikel kiiresti jõuda Hollandi suurlinnadesse - Rotterdam, Amsterdam ja Antwerpen.

Rakenduskõrgkool
Breda Rakenduskõrgkool asutati 1966. aastal (kuni 2018. aastani tegutses ülikool NHTV nime järgi).  Kõrgkool pakub 10 bakalaureuse õppekava ja 7 inglise keelset magistriõppekava turismi ja hotellinduse alal. BUAS-is õpib umbes 7000 üliõpilast, neist 1190 on rahvusvahelised üliõpilased 69 erinevast maailma riigist. Vastavalt Hollandi rakenduskõrgkoolide pingereale „Keuzegids HBO” on Breda ülikool olnud paljude aastate jooksul üks paremaid rakenduskõrgkoole Hollandis.
Õppimise põhirõhk on seatud praktikale, teoreetiliste teadmiste rakendamisele elus ning juhtimisvaldkonna spetsialistide koolitamisele rahvusvahelises keskkonnas. Hoolimata sellest, et BUAS on rakendusteaduste ülikool, pakub see ka mitmeid teaduslik-uurimuslike (akadeemilisi) programme, mille läbides saadakse BUAS’i ja partnerülikoolide topeltdiplomi. Reeglina kestab rakenduskõrgharidusõpe 4 aastat, kuid akadeemiliselt tugevatel BUASi tudengitel on võimalus õpingud lõpetada ka 3 aasta jooksul. Semestripikkune praktika on nõutav kõikides õppeprogrammides, kuid üliõpilased saavad praktika läbimiseks ise valida selleks sobiva aasta ja semestri.

Õppeprogrammid
Bakalureuseõpe (3 või 4 aastat)
Tourism Management
Bachelor of Science Tourism (Academic)
Logistics Management
Logistics Engineering
Built Environment
Leisure & Events Management
Bachelor of Science Leisure Studies (Academic)
Creative Media and Game Technologies
Hotel Management
International Facility Management
Vastuvõtutingimused:
Gümnaasiumi lõputunnistus, IELTS 6.0, motivatsioonikiri
Õppeaasta algus: 1.september
Kandideerimise tähtaeg: kuni 1.mai
Õppetasu (2021/2022) - 2,168 EUR

Magistriõpe
Master Tourism Destination Management
Pre-Master Strategic Business Management and Marketing
Master Leadership in Supply Chain Management
Master Imagineering
Master of Science Leisure and Tourism Studies
Pre-master Leisure and Tourism Studies
Master Strategic Events Management
Master Game Technology
Master Media Innovation

Vastuvõtutingimused: Bakalaureusekraad koos täiendava hinnetelehega; IELTS 6.0; motivatsioonikiri.
2020/2021 õppetasu: Hollandi rakenduskõrgkoolide magirstriõpe ei ole reeglina rahaliselt riigi poolt toetatud, kuid BUAS’i magistriõppekavad on saadaval erandlikult ainulaadse hinnaga – 2,143 EUR ühe aasta eest (erandiks on ainult Master Imagineering’u eriala, mille eest tuleb tasuda 10, 102 EUR).

Pakub teile huvi

Kõik koolid
Üles